סגור לידיעתך: אנחנו משתמשים בעוגיות באתר זה לפרטים נוספים
Skip Navigation Links דף הבית אודות לאומי קארד מדיניות השקעה חברתית

מדיניות השקעה חברתית בלאומי קארד

תחומי השקעה חברתית

לאומי קארד בחרה להתמקד בקידום וטיפוח דור העתיד - הילדים והנוער. החברה פועלת ליצירת אפשרויות, צמצום פערים ומתן כלים, כך שילדים ובני נוער בסיכון יוכלו להגיע לידי מיצוי אופטימאלי של יכולותיהם ושילוב מיטבי בחברה. בנוסף, לאומי קארד פועלת להענקת שוויון הזדמנויות, סיוע לאוכלוסיות חלשות ותמיכה בשילוב אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים בקהילה.

 

עקרונות למדיניות השקעה חברתית

הפעילות הקהילתית של לאומי קארד מתבססת על 4 עקרונות מרכזיים:

 • חיבור הפעילות הקהילתית לפעילות העסקית ולערכי המותג ובחינת הקשר הכולל לאחריות תאגידית.
 • מיצוי המשאבים העומדים לרשות החברה.
 • ביסוס והעמקת הקשר עם השותפים בקהילה.
 • מעורבות עובדים בפעילות הקהילתית ובעשייה התנדבותית בקרבת המשרדים ובתדירות משתנה.

 

השותפים הקהילתיים

מתוך אמונה בכוחה של שותפות אמיתית, לאומי קארד בחרה להתמקד בשותפויות עם מספר מצומצם של עמותות הפועלות בקהילה ועוסקות בקידום וטיפוח ילדים ובני נוער בסיכון:

 • עמותת "ילדים בסיכוי - המועצה לילד החוסה"

 • פנימיית "אחוזת שרה" בבני ברק

 • בית הספר היסודי "קוממיות" בשכונת פרדס כץ בבני ברק

 •  יחידת מגלן (במסגרת פרוייקט "אמץ לוחם")

בנוסף, מדי שנה מקפידה לאומי קארד לתמוך בפעילות עמותת "לאומי אחרי - קרן המאה למען דור המחר" של בנק לאומי - עמותה הפועלת לקידומם של בני נוער וצעירים, דור המחר של החברה הישראלית, באמצעות תמיכה בתכניות חינוכיות שונות הפועלות להעלאת מספר הזכאים לתעודת בגרות, לשיפור איכות תעודת הבגרות, להעלאת מספר המתגייסים לצה"ל לשירות איכותי ולהנגשת ההשכלה האקדמית עבור בני הנוער.


לאומי קארד תומכת גם במספר מצומצם של עמותות הפועלות לשילוב אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים בקהילה:

 • "כפר עופרים" כפר לאוטיסטים בוגרים בכפר הירוק
 • ההתאחדות הישראלית לספורט נכים

 

מעורבות עובדים

בהתנדבותם, עובדי ומנהלי לאומי קארד מממשים את ערכי החברה. לאומי קארד מעודדת ורותמת את עובדיה ומנהליה לעשייה התנדבותית ולקשר שוטף עם השותפים הקהילתיים, ומציעה מגוון פעילויות התנדבות בעמותות וגופים שונים. לצורך מקסום ושימור מעורבות העובדים בקהילה, לאומי קארד מאפשרת לעובדיה ולמנהליה להתנדב על חשבון שעות העבודה.  

 

תרומות

המעורבות בקהילה באה לידי ביטוי, בין השאר, במתן תרומות כספיות ותרומות בשווה כסף לארגונים ולעמותות במשק הישראלי במטרה לסייע בתחומי חברה וקהילה, כגון: חינוך ילדים ובני נוער, שילוב אנשים עם מוגבלויות בקהילה, בריאות, איכות הסביבה וסיוע לאוכלוסיות חלשות.
מדי שנה לאומי קארד בוחנת את תקציב התרומה לקהילה, במסגרת תכנית העבודה השנתית, בהתאם למטרות והיעדים.

 

רתימת מחזיקי העניין

לאומי קארד פועלת לרתימת מחזיקי העניין שלה לפעילות למען הקהילה בדרכים שונות. היא מעודדת את התמיכה והסיוע שלהם לשותפים הקהילתיים בהם היא עצמה תומכת ואף לעמותות וארגונים נוספים. בשנת 2009 השיקה לאומי קארד את 'עיגול ותרומה לטובה' שירות המאפשר ללקוחות החברה לעגל את סכומי העסקאות לשקל הקרוב ולתרום את סכום העיגול למגוון עמותות מאושרות, באמצעות עמותת עיגול לטובה, לפי בחירתם.

 

סיכום

לאומי קארד הציבה לעצמה יעד לחבר את העשייה בתחומים השונים של האחריות התאגידית לפעילות אסטרטגית המנוהלת ומדווחת בראייה כוללת. המשמעות היא חיבור של תחומי האחריות התאגידית למטרות וליעדים העסקיים של החברה, הגדרת תחומי פעילות מרכזיים וסדרי עדיפויות במסגרת תפישה רחבה, הצבת מטרות וקביעת כלים למדידה תוך התייחסות לסטנדרטים מקומיים ובינלאומיים בתחום.

 

חזרה לדף אחריות חברתית בלאומי קארד

 • שתפו