סגור לידיעתך: אנחנו משתמשים בעוגיות באתר זה לפרטים נוספים
Skip Navigation Links דף הבית מגזין לאומי קארד ארגון חתונה – איך לתכנן חתונה מוצלחת

6 טיפים לתכנון חתונה מוצלחת

חתונה זה אחד האירועים הכי משמחים בחיים. היערכות מוקדמת תאפשר לכם ליהנות מתכנון החתונה עצמה וגם מאירוע בלתי נשכח

​החלטתם להתחתן? מזל טוב! חתונה זה אחד האירועים המרגשים ביותר שתחוו בחיים, אבל גם פרויקט לכל דבר ועניין, שחשוב לנהל אותו נכון כדי שיהיה מוצלח וכיפי.

עמית בר ציון, מנכ"ל easywed נותן 6 טיפים חשובים לניהול נכון של חתונה:

1. הדבר הראשון והחשוב ביותר הוא שיחה זוגית של תיאום ציפיות באווירה נינוחה בה תדברו על החזון שלכם לחתונה – איך אתם חולמים שהאירוע שלכם יראה? האם יש אירוע בו נכחתם והתלהבתם ממנו ואתם רוצים משהו דומה. חשוב לוודא שאתם באותו ראש ומכוונים לאותו סגנון של אירוע.

2. רשימת מוזמנים – חשוב לגבש רשימה של אורחים ולהחליט האם אתם הולכים על אירוע אינטימי וקטן או אירוע בינוני-גדול. נהוג להתייחס ל-100 עד 200 מוזמנים כחתונה קטנה, 200 עד 350 מוזמנים – חתונה בינונית ו-400 מוזמנים וצפונה - חתונה גדולה.

3. אופי האירוע - יש כל מיני טרנדים של חתונות: אולם, אירוע מתחת לכיפת השמיים – גני ארועים פתוחים, מקומות משולבים – אולם+גן, חתונות טבעוניות, מול הטבע ועוד. תחשבו למה אתם הכי מתחברים.

ריקוד חתונה

4. תקציב מה התקציב שלכם לאירוע? קחו בחשבון את מקורות המימון שעומדים לרשותכם, ואל תבנו על המתנות שתקבלו לאחר החתונה, כי הן לא תמיד מכסות את האירוע. תכנון מראש ייתן לכם תוצאות טובות בהמשך. קחו בחשבון שהחלק הארי של התקציב - 70 - 80 אחוז הוא עבור המקום ומרכיביו השונים – בר, הגברה, תאורה, שכר מלצרים וכדומה. עלויות של מנה נעות בין 250 ל-400 שקלים למנה, תלוי בפרמטרים כמו – עונה, יום בשבוע. חשוב לוודא שעלות המקום כוללת: מנה, שכר עובדים, שירותי בר, הגברה, תאורה ועיצוב. הרבה מאוד אולמות וגני אירועים יציגו לכם מחירים שלא כוללים את כל הרכיבים האמורים. ולכן כשמשווים מקומות צריך לוודא שהכל מגולם במחיר.

אחד החידושים בענף הוא הלוואה לחתונה של easywed בשיתוף עם לאומי קארד - זאת כדי לאפשר לזוגות לתכנן את החתונה בראש שקט ולא להיות מוטרדים מסוגיית התקציב. כך הלחץ הכלכלי של החתונה פוחת משמעותית ומאפשר לזוגות התפנות לתכנן את החתונה ברוגע ובכיף.

אז איך זה מתבצע? הזוג לוקח הלוואה על סכום החתונה, בתנאים נוחים מבחינת ריבית ופריסת החזר ההלוואה. לאחר החתונה אפשר לא לפרוע את ההלוואה באמצעות כספי החתונה אלא להשתמש בכספי המתנות להתחלת חיים זוגיים – השקעת הכסף בדירה, קניית רכב, ירח דבש או כל מטרה אחרת. לדברי עמית בר ציון הפרויקט נוחל הצלחה רבה ובחודשים האחרונים מחצית מהזוגות ב-easywed נעזרים במימון חתונה.

הדר ודרור מספרים מדוע בחרו להיעזר במימון החתונה: "מדובר בהלוואה מאוד משתלמת, שממש באה לקראת מתחתנים צעירים. היתרון הגדול שלה הוא פריסת תשלומים נוחה. מעבר לכך שהמקדמה מסתכמת בתשלום נמוך של 1,000 ₪, לעומת מקדמה בסך מחצית מעלות החתונה במקומות אחרים, יכולנו להחזיר את יתרת החוב זמן קצר אחרי החתונה. למען האמת, גם פריסת ההלוואה לתשלומים בסכום נמוך שווה למדי עבור זוג שלא קיבלו החזר מספק בצ'קים. מדובר פשוט בהלוואה עם התנאים הכי טובים שהיינו יכולים לקבל, בין אם מדובר בכיסוי הוצאות החתונה עבור זוג ובין אם בהשוואה לבקשה למימון לרכב או לכל מטרה אחרת".

חתונה

5. מתי הכי יקר/זול להתחתן? כפי שבטח תיארתם לעצמכם היום היקר ביותר להתחתן בו הוא יום חמישי בשבוע, והיום הזול ביותר הוא יום ראשון. העונות החמות בשנה לחתונות הם מאי-יוני וספטמבר- אוקטובר. אם חשקה נפשכם להוזיל את האירוע המחירים בחודשי הקיץ יולי–אוגוסט הם זולים יותר וגם בחוה"מ סוכות, ספירת העומר ובין המצרים.

6. ומה לגבי חוזה עם בעל מקום? קחו בחשבון שמקדמות נעות בין 10 ל-30 אחוז במעמד החתימה. יש מקומות שלוקחים עוד 30% לפני האירוע ואת היתרה לאחר מכן כשהסכום האחרון ניתן ביום האירוע. ככל שלמקום יש יותר ביקושים יש לו תנאי תשלום קשוחים יותר. דאגו שיהיה לכם חוזה שמפרט את כל מה שסוכם – גובה מקדמה, מתי וכמה משלמים, מי ערב לכספי המקדמות? במידה ואין גוף שאחראי על כספי המקדמות, עלולה לצוץ בעיה למשל במקרה שהמקום נסגר. כדאי גם לבקש סעיף של ביטול חוזה בזמן סביר של כחודשיים-שלושה לפני החתונה. וסכמו על פיצוי במקרה של הפרת החוזה על ידי אחד הצדדים.

לסיכום, תכנון חכם של החתונה, שמתחיל בקביעת אופי האירוע, מועד החתונה, מספר המוזמנים, ניהול התקציב ומקורות המימון, הוא המפתח לחתונה מוצלחת בראש שקט, שמאפשר ליהנות מהתהליך כולו והאירוע עצמו.

להלוואה נוחה לחתונה